שבוע 2

ספירת השבועות להריונך התחילה בשבוע הקודם וממשיכה עכשיו, למרות שבעצם את עדיין לא בהריון.
זאת, היות וספירת השבועות מתחילה רשמית במועד הווסת האחרונה, שעומדת להסתיים בימים אלו ממש, כך שניתן לומר את שהריון שבוע 2.
לקראת סוף השבוע הנוכחי, צפוי להתרחש הביוץ – הוא חלון ההזדמנויות שלך לקיים יחסים עם בן זוגך ולהרות!

מה קורה אצלך מבחינה גופנית ונפשית?

בימים אלו ממש צפוי הדימום הווסתי שלך להיפסק, ואילו כמות האסטרוגן בדמך עולה, לקראת הביוץ הבא שעתיד להתרחש, פחות או יותר, לקראת סופו של השבוע הנוכחי.
אם את שואלת את עצמך כעת שאת בשבוע שני להריון מה מרגישים? - הרי שעדיין מוקדם מידיי לדבר על תסמינים מוקדמים.
במקרה שהביצית שתשתחרר בביוץ תפגוש בתאי זרע - תתרחש הפרייה והריונך יחל בפועל, ובמידה ושתי ביציות ישתחררו - תהיי הרה עם תאומים לא זהים!
ישנם מספר סימנים שיכולים לסייע לך לזהות את מועד הביוץ המדויק:
שינויים במרקם ובגוון ההפרשות הואגינליות (מהפרשה לבנה ויבשה יחסית להפרשות נוזליות יותר ושקופות כשל חלבון של ביצה בלתי מבושלת לקראת הביוץ). ירידה קלה בחום הגוף לקראת הביוץ ועלייה מחדש לאחר התרחשותו, בעיקר במדידות שמתקיימות עם שחר. מועד הביוץ ניתן לחישוב וצפוי להתרחש 14 ימים לפני תחילת הדימום הווסתי הבא - במידה והמחזור שלך סדיר. אפשרות נוספת היא להיעזר ערכת בדיקה ביתית לאיתור מועד הביוץ, וזאת, כמובן, על מנת לתזמן את עיתוי קיום היחסים עם בן זוגך לימים שלפניו ואחריו.

אילו בדיקות לעשות?

  • אם עדיין לא עשית זאת, מומלץ לוודא מול הרופא שלך שתרופות מרשם שאת נוטלת מותרות בזמן הריון ובמידת הצורך למצוא להן תחליפים הולמים, וכן לבצע בדיקות סקר גנטיות בלוויית בן זוגך.
  • תוכלי לרכוש ערכת בדיקה ביתית לאיתור מועד הביוץ, לצורך תזמון העיתוי הנכון לקיום יחסים מהם תוכלי להרות.

מה קורה לתינוק שלך?

היות ובהריון שבוע 2 ההפריה עדיין לא התרחשה, גופו של תינוקך עדיין לא נוצר, אבל ייתכן מאוד שהוא נמצא כבר במשאלות לבך הכמוסות.

יש לך שאלה?

אנו מבטיחים דיסקרטיות מוחלטת
במידה ותרצי לקבל מענה אישי ודיסקרטי השאירי פרטים בטופס: