שבוע 6

בהריון שבוע שישי ניתן כבר בחלק מהמקרים להבחין בשק ההריון ובדופק של העובר בבדיקת אולטרא-סאונד ראשונה!
על העובר שלך עוברים שינויים מרחיקי לכת, הוא מתפתח בקצב מדהים וכבר מתחיל להיראות כתינוק זעיר.
אצלך אם עוד לא סבלת מסימני ההריון, ייתכן מאוד שהם יופיעו עכשיו, ואם כבר הרגשת משהו לפני כן – הרי שכעת בחילות הבוקר מתגברות ועשויות לגלוש גם לשעות אחרות ביום.

מה קורה אצלך מבחינה גופנית ונפשית?

נוסף על סימנים ההריון שממשיכים להתגבר, כמו עייפות רבה מאוד וחולשה, רגישות ואף כאבים בשדיים, בחילות ואצל חלק מהנשים גם הקאות, מצבי רוח משתנים, תכיפות במתן השתן וכאבי ראש, ייתכן שתחושי שחוש הריח שלך התחדד להפליא.
הרגישות של חוש הריח כמו גם החשקים למזונות מסוימים והסלידה מאחרים - הם דרכים בהן גופך מסמן לך מהם המזונות הנכונים לו ולעובר בתקופה זו.
ובאמת - חשוב להקפיד על הימנעות מבשר, עוף, דגים או ביצים שאינם מבושלים דיים, כדי לחסוך לעצמך סיבוכים של קלקולי קיבה וזיהומים במערכת העיכול, שעלולים לסכן את הריונך.
עוד מומלץ להמשיך ולהימנע מצריכת אלכוהול וקפאין ומעישון סיגריות, אקטיבי או פאסיבי.

אילו בדיקות לעשות?

  • בשלב זה את כבר יכולה לעבור אולטרא-סאונד ראשון לאיתור שק ההריון והדופק העוברי - אבל מוטב לך להמתין לשבוע השמיני, ליתר ביטחון (כדי שלא לקבל תוצאה שלילית רק בגלל השלב המוקדם בו את נמצאת ולהיות אחריה במתח).
  • אם עדיין לא עברת בדיקות דם שמבוצעות בתחילת ההריון, עשי זאת. בין היתר יבדקו נוכחותם של נוגדני טוקסופלזמה, מחלה שמועברת מצואתם של חתולים, ואשר עלולה לסכן את ההריון והעובר. ליתר ביטחון, אם יש לך חתול - תני למישהו אחר לנקות לו את החול.

מה קורה לתינוק שלך?

העובר שלך ממשיך לגדול ולהתפתח במהירות מרשימה, ומתחיל להיראות כתינוק קטנטן וחמוד.
בראשו של עוברך נוצרות בשלב זה האוזניים, לבו מתחיל להתחלק לחדרים הימני והשמאלי ופועם בקצב שנע בין 100 ל- 160 פעימות לדקה.
עוד מתהוות בגופו של עוברך, שגודלו הוא כ-8 מ"מ בקירוב, מערכות הריאות, הכבד, הכליות והעיכול!
תווי פניו של עוברך מתפתחים אף הם, וכבר ניתן להבחין באף ונחיריים, עיניים ולסת, סנטר ולחיים נוסף על האוזניים.
בניצני גפיו של התינוק שלך מתחילות גם להתפתח האצבעות!

יש לך שאלה?

אנו מבטיחים דיסקרטיות מוחלטת
במידה ותרצי לקבל מענה אישי ודיסקרטי השאירי פרטים בטופס: