שבוע 5

בהריון שבוע 5, בו את נמצאת, תזהי איחור משמח במחזור שמעיד על כך שאת בהריון!
העובר שלך מתפתח בקצב מסחרר לצד התגברותם של סימני ההריון, כך שייתכן מאוד ותחושי בחילות, עייפות רבה ורגישות מכאיבה בשדיים.
את כבר יכולה לגשת לביקור אצל רופא המשפחה שלך, על מנת לקבל הפנייה לבדיקת דם מסודרת שתאשר את קיומו של ההריון, ותסייע לך לדעת האם קיימים חוסרי ויטמינים שמחייבים נטילת תוספים.

מה קורה אצלך מבחינה גופנית ונפשית?

סימנים ההריון האופייניים מתגברים מיום ליום, וכוללים תופעות כמו עייפות מוגברת, רגישות בשדיים, בחילות, מצבי רוח משתנים, תכיפות במתן השתן, כאבי ראש, הופעה של פצעוני אקנה ושינויי פיגמנטציה בעורך.

אין לך מה לחשוש מהסימנים האלו, שמהווים שינויים טבעיים לשלב בו את נמצאת, אך במידה והם נעלמים בבת אחת ובפתאומיות - פני לרופא הנשים שלך.

במידה ואין לך כלל סימני הריון - אל תדאגי, ייתכן שאת שייכת לנשים בנות המזל שלא נהנות מהתענוג המפוקפק של בחילות הבוקר, ויכול להיות שחלק מהן דווקא יקרו לך בקרוב, עם העלייה ברמות ההורמונים בגופך.

אילו בדיקות לעשות?

  • אם עוד לא עשית זאת, זה הזמן לבצע בדיקת הריון ביתית ולקבל תשובה חיובית ומרגשת!
  • את גם יכולה כבר לגשת לרופא המשפחה שלך, ולקבל ממנו הפנייה לביצוע בדיקת דם לאישרור הריונך ולהערכה של רמות הוויטמינים ושאר החומרים החיוניים בדמך.
  • רופא המשפחה שלך יכלול בבדיקות הדם בדיקה לאיתור נוגדני צהבת ואדמת.
  • כדאי לך להזמין כבר עכשיו תור לרופא נשים, לקראת האולטרא-סאונד הראשון, אותו מומלץ לך לעבור בין השבועות השישי לשמיני להריונך.

מה קורה לתינוק שלך?

העובר שלך גדל וכבר מגיע לאורך שנע בין 5 ל- 7 מ"מ, בעוד מוחו, ראשו ופניו מתפתחים מהר יותר ביחס למערכות ואיברים אחרים, וגופו כבר מוציא ניצני גפיים.
מערכת העצבים של העובר שלך מתחילה להתפתח (ולכן ממש חשוב שתיקחי חומצה פולית בקביעות למניעת מומים בעובר!).
בנוסף, שק ההריון שעוטף את עוברך כבר התהווה ומתחיל להתמלא במי שפיר.

יש לך שאלה?

אנו מבטיחים דיסקרטיות מוחלטת
במידה ותרצי לקבל מענה אישי ודיסקרטי השאירי פרטים בטופס: