שבוע 32

עוברך נע במרץ, ומתרגל תנועות של יניקה, בליעה, נשימה ומציצת אצבע.
את גדלה ומעלה במשקל, צירי הבריקסטון היקס מתחזקים ומתעצמים וזה זמן מצוין להרגיש ולחוש את תנועות העובר ברחם – מה שיעזור לך גם לוודא שהוא מרגיש בטוב, וגם לחזק את הקשר עמו.
למרות שאולי את מרגישה כבדה ועייפה – זכרי שזה זמן קסום וייחודי, ורק לך הזכות ליהנות מחוויות כמו תחושה של תנועות העובר ברחם, ומיצירת קשר אינטואיטיבי ומיוחד עמו בעודו מתפתח לקראת הלידה.

מה קורה אצלך מבחינה גופנית ונפשית?

בטנך גדלה בקצב מרשים, ומשקלך עולה יחד עמה, אך עלייך לזכור שנפח הדם שלך עולה בכחמישים אחוזים, השיליה שוקלת לא מעט והעובר עצמו עולה במשקל אף הוא.
צירי הבירקסטון היקס שאת חווה עשויים להתחזק בשלב זה, אך כל עוד הם אינם כואבים (אלא רק מורגשים) ולא סדירים או תכופים מדיי (ותדירותם אינה עולה על ארבע פעמים בשעה) - זה עוד לא 'הדבר האמתי', והכל בסדר.
ייתכן מאוד שאת סובלת מהעונג המפוקפק של בריחת שתן ועצירות - ולכן תוכלי להיעזר בפדים או תחתוניות ולהקפיד על תזונה עשירה בסיבים ועל שתייה מספקת.

אילו בדיקות לעשות?

  • אם עוד לא עשית זאת, זה הזמן להזדרז ולהירשם לקורס הכנה ללידה, אותו יש להשלים לפני שבוע 37, עדיף כזה שכולל תרגילים מעשיים ולימוד נשימות ותנועות שיכולות לסייע לזירוז התהליך בבוא העת.
  • המשיכי במעקב ההריון אצל האחות ובביקור אחת לשבועיים אצל רופא הנשים שלך.
  • עקבי אחר תנועותיו של עוברך, ובכל ירידה בתדירותן - פני בהקדם לקבלת סיוע רפואי.
  • עקבי אחר צירי הבריקסטון היקס ובמידה והם נהיים כואבים, סדירים או בתדירות של למעלה מארבע פעמים בשעה - פני למיון יולדות.

מה קורה לתינוק שלך?

בהריון שבוע 32 עובר זכר שוקל כבר 1880 גרם בממוצע, ואילו עוברית מגיעה למשקל של כ-1845 גרם.
שריריו של העובר מתחזקים, ויחד עמם גם עוצמת התנועות והבעיטות מתגברת, מה שיכול להקל עלייך לעקוב אחריהן, ולוודא שאין ירידה בתדירותן.
תינוקך מנצל את שהותו ברחם החמים כדי לתרגל מיומנויות שיהיו לו חשובות לאחר שייוולד, כמו מציצת אבצע, יניקה, בליעה, נשימה ושלל תנועות נוספות בגוף כולו.

יש לך שאלה?

אנו מבטיחים דיסקרטיות מוחלטת
במידה ותרצי לקבל מענה אישי ודיסקרטי השאירי פרטים בטופס: