שבוע 3

בשבוע 3 להריון התרחשה בשעה טובה ומוצלחת ההפריה!
הביצית המופרית גדלה והתאים בה מתרבים במהלך מסעה, בן ה- 7 עד 10 ימים לכיוון הרחם, לקראת ההשתרשות בו.
כתוצאה מכך כבר מתחילים שינויים הורמונאליים להתרחש בגופך, ייתכן ותוכלי לחוש סימנים ראשונים להריונך, וקיים סיכוי שבדיקת הריון שתבצעי תראה תוצאה חיובית.

מה קורה אצלך מבחינה גופנית ונפשית?

בשבוע שלישי להריון צפויה הביצית המופרית לנוע לעבר הרחם, ואמנם אצל מרבית הנשים היא תשתרש רק בשבוע הרביעי, אבל אם את מהמקדימות אז ייתכן וזה יקרה כבר השבוע.
במקרה שהעובר אכן השתרש ברחמך כבר בהריון שבוע שלישי - גופך יתחיל להפריש הורמון ייחודי ובלעדי להריון שקרוי HCG, ואשר גורם להעלאת ברמות הורמוני המין מסוג אסטרוגן ופרוגסטרון בגוף.
כאשר זה יתרחש, ההשתרשות עצמה עשויה לגרום לדימום קל מאוד, שייראה ככתמים חומים בתחתונית, ובנוסף לכך תוכלי להתחיל להרגיש סימנים אופייניים לתחילת הריון.
אלו כוללים, בין היתר, עייפות מוגברת, רגישות בשדיים, בחילות, מצבי רוח משתנים, תכיפות במתן שתן, הופעה של פצעוני אקנה ועוד.

אילו בדיקות לעשות?

  • אם עדיין לא עשית זאת, מומלץ לוודא מול הרופא שלך שתרופות מרשם שאת נוטלת מותרות בזמן הריון ובמידת הצורך למצוא להן תחליפים הולמים.
  • אם קשה לך לחכות, תוכלי לבצע כבר עכשיו בדיקת הריון ביתית, אבל מוטב לך להתאזר בסבלנות ולהמתין לסופו של השבוע הבא.

מה קורה לתינוק שלך?

הביצית המופרית נעה בתוך גופך מהחצוצרה לכיוון הרחם, ובדרך היא גדלה והופכת לבלסטוציסט - צבר של מאות תאים שיתפתח בהמשך לעובר שלך.
הבלסטוציסט עתיד השבוע או בשבוע הבא להשתרש בדופן הרחם, שם הוא יוזן מכלי הדם שלך עד שתתפתח השיליה.

יש לך שאלה?

אנו מבטיחים דיסקרטיות מוחלטת
במידה ותרצי לקבל מענה אישי ודיסקרטי השאירי פרטים בטופס: