שבוע 28

עוברך ממשיך לעלות במשקל במהירות, וכבר ממצמץ, ואפילו חולם בעת שנתו!
עבורך זה זמן מצוין להתחיל לדמיין את הלידה, להתכונן אליה נפשית ופיזית, ולעבור קורס טוב להכנה ללידה, רצוי כזה שכולל הדרכה מעשית לגבי תנועות ונשימות שבכוחן לזרז את התהליך בבוא העת.

מה קורה אצלך מבחינה גופנית ונפשית?

זהו זמן טוב עבורך להתחיל ולהתכוונן ללידה הקרבה, לקרוא ספרי הדרכה בנושא, לעבור קורס הכנה ללידה ולדמיין לעצמך איך היית רוצה לעבור את התהליך המכונן שיהפוך אותך לאם.
אם יש לך התכווצויות ברגליים, סביר להניח שהידיעה שזה טבעי וקורה לנשים רבות, ועתיד לעבור לאחר הלידה - לא בהכרח תנחם אותך, אבל עיסוי רפלקסולוגי טוב בהחלט יוכל להקל עלייך ואולי גם אמבטיה מפנקת!

אילו בדיקות לעשות?

  • זה הזמן לעבור בדיקת העמסת סוכר, לשלילת סוכרת הריונית, אשר מבוצעת בין השבוע ה- 24 לשבוע ה- 28 להריון.
  • הזמיני מקום בקורס הכנה ללידה, אותו יש להשלים לפני שבוע 37 , רצוי כזה שכולל תרגול מעשי של תנועות ונשימות שבכוחן לזרז את תהליך הלידה.

מה קורה לתינוק שלך?

בהריון שבוע 28 עוברך עובר את הקילוגרם ומגיע למשקל המכובד של 1030 גרם (אצל בנות) וכ-1120 גרם (לבנים), בעוד אורכו נשאר סביב ה- 36 ס"מ.
עוברים רבים כבר מתהפכים בשלב זה, כשהראש פונה לכיוון היציאה, בהכנה לקראת הלידה הקרבה.
רופאך יאמר לך אם העובר כבר התהפך, או שעדיין ממתין, כשבשלב זה יש לו עוד זמן (רצוי עד לשבוע ה-37) לשנות תנוחה, ועוד די מקום ברחם שיאפשר לו לבצע זאת.
שיערו של עוברך מתארך, ריסיו גדלים, הוא לומד למצמץ, ומתחיל לחלום, מה שבא לידי ביטוי בתנועות עיניים מהירות מתחת לעפעפיו בעת שנתו.

יש לך שאלה?

אנו מבטיחים דיסקרטיות מוחלטת
במידה ותרצי לקבל מענה אישי ודיסקרטי השאירי פרטים בטופס: