שבוע 1

ספירת השבועות להריונך מתחילה עכשיו למרות שבעצם את עדיין לא בהריון.
זאת, היות וספירת השבועות מתחילה רשמית במועד הווסת האחרונה, אותה קיבלת זה עתה, כך שהשלב בו את נמצאת נקרא הריון שבוע ראשון.
למרות שאת עדיין לא הרה, זה זמן מצוין להתחיל להתכונן להריון מבחינה גופנית ונפשית!

מה קורה אצלך מבחינה גופנית ונפשית?

מבחינה גופנית את חווה כעת את דימום הווסת, וזה זמן בו גופך מתחיל מחזור חודשי חדש ומכין את עצמו להריון, ואלו, ניתן לומר, תסמיני הריון שבוע ראשון שלך.
בתוך גופך נושרת לה רירית הרחם שהתפתחה במחזור הקודם, יחד עם הביצית הבלתי מופרית, וביצית אחרת מתחילה להבשיל בשחלה לקראת הביוץ הבא וההפריה האפשרית.
הביוץ שלך יתרחש כ-14 ימים לפני מועד הווסת הבאה, ומומלץ לך לקיים יחסי מין בימים שלפניו ואחריו, במטרה להרות.
בינתיים, זה עיתוי מצוין עבורך להתחיל לדאוג לבריאותך: להקפיד על תזונה מאוזנת, עשירה ובריאה, פעילות גופנית קבועה המתאימה לרמת הכושר הגופני שלך, וגם לקחת תוסף חומצה פולית וברזל, שהוכחו כיעילים למניעת מומים בעובר.
עוד מומלץ להפסיק לעשן ולצרוך סמים, וכן להימנע מעישון פאסיבי וממשקאות אלכוהוליים.
את יכולה לראות בכך שינוי מבורך באורח החיים, שמחזק את גופך, מכין סביבה מיטבית בה יוכל תינוקך להתפתח ומסמל את נכונותך מבחינה נפשית להיות בהריון ובהמשך להפוך לאם.

אילו בדיקות לעשות?

  • במידה ואת נוטלת תרופות מרשם - זה הזמן להתייעץ עם הרופא שלך האם הן מותרות לנטילה בזמן ההריון, ובמידה שלא - למצוא להן תחליפים הולמים.
  • אם עדיין לא עשית זאת, מומלץ לך לבצע בדיקות סקר גנטיות בלוויית בן זוגך.

מה קורה לתינוק שלך?

היות ובשבוע ראשון של הריון ההפריה עדיין לא התרחשה, גופו של תינוקך עדיין לא נוצר, אבל ייתכן מאוד שהוא נמצא כבר במשאלות לבך הכמוסות.

יש לך שאלה?

אנו מבטיחים דיסקרטיות מוחלטת
במידה ותרצי לקבל מענה אישי ודיסקרטי השאירי פרטים בטופס: